Program Tanıtımı

​Eğitimimiz, temelde düşünme üzerine düşünme olarak nitelendirilebilecek olan Eleştirel Düşünme ve bu düşünme biçiminin becerilerini fark etmeyi, derinleşmeyi ve deneyimletmeyi amaçlamaktadır.

​Eğitimizde 21.yüzyıl becerileri arasında da sayılan eleştirel düşünme becerilerinin neler olduğunun kavranması, bu becerilerin günlük hayatta nasıl kullanılabileceği ve öğrencilerin eleştirel düşünme becerilerinin nasıl desteklenebileceği hedeflenmektedir.

​Eğitimimizin amaç ve hedeflerine ulaşması için katılımcı meslektaşlarımızın asenkron içeriklerde kendilerinden yapması beklenen çalışmaları yapma ile senkron oturumlarda aktif katılım yüksek beklentisi vardır.

Programı başarı ile tamamlayan meslektaşlarımız kişisel MEBBİS sayfalarından MEB Seminer Belgesi’ni dijital olarak görüntüleyebilecektir.

​Programa Kimler Katılabilir?

Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı devlet okullarında görev yapan bütün öğretmenler programa başvuru yapabilir.

Program Konuları

  • Neden Eleştirel Düşünme?
  • Eleştirel Düşünme
  • Eleştirel Düşünme Eğilim ve Engelleri
  • Eleştirel Düşünme Gereçleri
  • Eleştirel Düşünme Becerileri
  • Eleştirel Düşünmeyi Destekleyen Yöntem-Teknik ve Düşünme Rutinleri

​Programın Zaman Planı

Diğer Eğitimler
* Senkron: Belirtilen saatte çevrim içi şekilde katılmanın gerekli olduğu eş zamanlı oturumlar.
* Asenkron: Program boyunca kişiye bağlı olarak istenilen zamanda tamamlanabilecek eş zamanlı olmayan oturumlar.

Katılım Belgesi

Programın asenkron içeriklerini zamanında tamamlayan ve senkron oturumların tamamına katılan katılımcılar, Öğretmen Akademisi Vakfı eğitim katılım belgesine dijital olarak eKampüs üzerinde erişebileceklerdir.

Eğitim Platformu

Eğitim, Öğretmen Akademisi Vakfı eKampüs uzaktan Eğitim Platformu www.ekampus.orav.org.tr  adresinden gerçekleştirilecektir.

Eleştirel Düşünme Becerileri II Programı ve diğer eğitimlerimize eKampüs uzaktan eğitim platformumuzda erişebilirsiniz. Eğitimlerimize kayıt olmak için eKampüs'e giriş yapmanız gerekmektedir. eKampüs'e giriş yaptıktan sonra "Kayıt Olabileceğiniz Mesleki Gelişim Eğitimleri" bölümünde kayıt olmanız için sizi bekleyen eğitimlerimizi bulabilirsiniz.​

Soru ve sorunlarınız için egitimdestek@orav.org.tr  adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Bu eğitim programı ÖRAV öz kaynaklarıyla tasarlanmış ve erişiminize sunulmuştur.