top of page

Hakkımızda

ÖRAV Hakkında

Öğretmen Akademisi Vakfı 

Öğretmen Akademisi Vakfı, öğretmenlerin mesleki ve kişisel gelişimlerini destekleyerek, çocukların nitelikli eğitime erişim hakkını koruma amacıyla 2008 yılında Garanti BBVA tarafından kuruldu.

 

Çocukların gelişiminde ailelerinden sonra en büyük sorumluluğu üstlenen, dolayısıyla toplumların sosyal ve kültürel dönüşümünde büyük izi olan öğretmenlerin, mesleklerinde daha başarılı olabilmek için sürekli bir gelişim içinde olması gerekiyor.

 

Bu sorumluluğun farkında ve hayat boyu öğrenmeye, gelişime açık öğretmenlerimizin, ihtiyaç duydukları gelişim alanlarında onlara destek sunabilmek birincil misyonumuz.

 

Bu doğrultuda, kaynaklarımızı en etkin biçimde kullanarak, öğretmenlerin ve eğitim yöneticilerinin, mesleki ve kişisel gelişimlerine destek verecek eğitim programları tasarlıyor, projeler geliştiriyor ve bu çalışmalarımızla öğretmenlerimizin daha donanımlı eğitimciler olmasına katkı sunmaya çalışıyoruz.

 

Meslektaştan meslektaşa öğrenme modelimiz ve 15 yıldır Türkiye’nin tüm illerinden bir araya geldiğimiz 359.381 öğretmenimizle yürüttüğümüz çalışmalardan elde ettiğimiz deneyimle, ülkemizin hizmet içi eğitim modelini daha ileriye taşımayı amaçlıyoruz.

 

Amacımız, çağımızın gerektirdiği evrensel öğrenme metotlarına hakim öğretmenlerimizle, çocuklarımızın 21. Yüzyılın gerektirdiği zihinsel, sosyal, duygusal ve dijital becerilere sahip bireyler olarak yetişmesine katkı sunmak.

 

Saha deneyimimiz, düzenli olarak yürüttüğümüz ihtiyaç analizi anketlerimiz ve öğretmenlerimizden gelen geri bildirimlerle, programlarımızı sürekli güncelliyor, yeni çalışma alanları belirliyor, Vakıf olarak da kendimizi sürekli gelişime açık tutmaya çalışıyoruz. 

Misyonumuz

Mevcut olanakları ve kaynakları en etkin biçimde kullanarak, öğretmenlerin ve ülkede eğitim sorumluluğunu üstlenmiş tüm bireylerin mesleki ve kişisel gelişimlerine destek verecek projeler oluşturup yürütülmesiyle, öğretmenliğin özel bilgi, beceri ve tutum gerektiren bir meslek olarak toplum algısında hak ettiği değere ulaşmasına ve onların geleceğe yön veren nesillerin yetiştirilmesinde liderlik etmelerine katkı sağlamak. 

06_30x30.jpg
10_21x15yatay.jpg

Vizyonumuz

Öğretmenlerin mesleki ve kişisel gelişimi alanında Türkiye’nin en etkin ve üretken sivil toplum kuruluşu olmak. 

bottom of page