top of page

Etkinliklerimiz

Yürüttüğümüz eğitim programlarımızın yanı sıra, düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz şenlikler, sohbetler, atölyeler ve kampanyalarla da, öğretmenlerimizin kişisel ve mesleki gelişimlerine katkı sunmayı amaçlıyoruz. 

ÖRAV Eğitim Şenliği

Her sene Öğretmenler Günü kapsamında düzenlediğimiz ÖRAV Eğitim Şenliği’mizin amacı, konuklarımıza hem eğitici, hem de eğlenceli bir program sunabilmek. Şenlik kapsamında düzenlediğimiz eğitim atölyelerimizle gerek Vakıf eğitimlerimiz ile tanışmış öğretmenlere daha önce deneyimlemedikleri yeni atölyelere katılma, gerekse de eğitimlerimize henüz katılma fırsatı bulamamış öğretmenleri, kişisel ve mesleki gelişimlerine katkı sağlayacak eğitimlerle tanıştırma fırsatı sunuyoruz. Programımızda atölyelerin yanı sıra, sektörün önemli isimlerinin yaptığı ufuk açıcı konuşmalar ve eğlenceli gösterimler de yer alıyor. 

Her sene farklı bir ilde düzenlediğimiz ÖRAV Eğitim Şenliğimizi 2020 yılında ilk defa olarak çevrim içi olarak gerçekleştirdik. 

ÖRAV Eğitim Şenliği programı, Eylül ayında Vakfımızın sosyal medya hesaplarından duyuruluyor.

ÖRAV Sohbetleri

Farklı sektörlerden gelen; meslekleri, hobileri, tutku ve azimleriyle kendilerini bulundukları yerden ileriye taşımayı başarmış bireyleri konuşmacı olarak davet ettiğimiz ÖRAV Sohbetlerinin hedefi; katılımcı öğretmenlerin farklı vizyonlarla tanışması ve etkinlik sonunda kendi hayatlarına ilham verecek, onları motive edecek kazanımlarla ayrılmalarını sağlamak. 

2020 itibariyle çevrim içi olarak düzenlemeye başladığımız ÖRAV Sohbetlerinde bugüne kadar; Ahmet Naç, Geveze, Ercan Kesal, Nuran Çakmakçı, Alphan Manas, Vedat Ozan, Selçuk Can Güven Nilay Yılmaz, Aynur Soydan Erdemir, Ahmet Akın, Erdil Yaşaroğlu, Hayri Kozanoğlu gibi farklı sektörlerden uzman konuklarımızı ağırladık. 

ÖRAV Sohbetlerinin bu ayki konuğunu sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Yardımseverlik Koşusu

ÖRAV Gönüllüleri olarak her sene İstanbul Maratonu ve İstanbul Yarı Maratonuna katılarak koşuyoruz ve bu koşumuzu da bir bağış kampanyasına çevirerek, yeni projelerimiz için maddi kaynak yaratıyoruz. 

Bu sene de, Kasım ayında gerçekleşecek olan İstanbul Maratonuna kalabalık bir ekiple katılmak, “Öğrenen Lider Öğretmen” programımızı daha fazla öğretmene ulaştırmak için koşmak istiyoruz. 

Türkiye’de “Öğrenen Lider Öğretmen” eğitimi almamış öğretmen kalmamalı diye düşünüyor ve ben bu işin peşinde koşarım diyorsanız, gönüllü koşu takımımızda yeriniz hazır!

Bir eğitim verilmesini sağlayarak ne değiştirebilirim ki diye soruyorsanız, cevabını bu eğitime daha önce katılmış olan Arslan öğretmenden dinlemenizi isteriz. 

Mümkün olduğunca çok arkadaşınızı koşu takımımıza katılmaya ve bağış kampanyamıza destek olmaya davet ederek hem o gün daha coşkulu bir ekip olarak koşmamızı, hem de Türkiye’nin dört bir yanında daha fazla öğretmene ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

Süreçle ilgili her türlü sorunuz için maraton@orav.org.tr adresine yazabilirsiniz.

Yarıyıl Atölyeleri

Öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimlerine destek olmayı hedefleyerek düzenlediğimiz yarıyıl tatili atölyelerimiz, Vakfımızın İstanbul Eminönü’nde bulunan genel merkezinde, kayıt yaptıran tüm öğretmenlerin katılımına açık, katılım ücreti olmadan gerçekleşiyor. 2021 yılında gerçekleşecek ÖRAV Yarıyıl Atölyelerimiz 26 – 29 Ocak 2021 tarihinde çevrim içi olarak düzenlenecektir. 

bottom of page