top of page

Hakkımızda

Öğretmen Akademisi Vakfı 

Öğretmen Akademisi Vakfı’nı, öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimlerine destek sağlamak amacıyla 2008 yılında kurduk. Türkiye’de bu alana odaklanmış ilk ve tek sivil toplum kuruluşuyuz.

Vakıf merkezimiz ve Türkiye’nin her yöresinde görev yapan 250 eğitimciden oluşan ekibimizle, 81 ilde görevli 200.000’den fazla öğretmenimize ve eğitim yöneticimize eğitim programlarımızı ücretsiz olarak ulaştırdık ve yeni öğretmenlerimize ulaşmak için çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. 

Kurucumuz 

Gelecek kuşakların, yaşadıkları çağa ayak uydurabilmelerinin, demokratik, çağdaş ve sağlıklı bir dünya yaratabilmelerinin ancak nitelikli öğretimle mümkün olacağına inanan kurucumuz Garanti Bankası, kurumsal bir çatı altında öğretmenlere yönelik sürdürülebilir projeler gerçekleştirmek amacıyla, 2008 yılında Öğretmen Akademisi Vakfı’nı yılında kurdu. 

We believe all women can embrace who they are,
can define their future, and can change the world.

Our Mission

Misyonumuz

Mevcut olanakları ve kaynakları en etkin biçimde kullanarak, öğretmenlerin ve ülkede eğitim sorumluluğunu üstlenmiş tüm bireylerin mesleki ve kişisel gelişimlerine destek verecek projeler oluşturup yürütülmesiyle, öğretmenliğin özel bilgi, beceri ve tutum gerektiren bir meslek olarak toplum algısında hak ettiği değere ulaşmasına ve onların geleceğe yön veren nesillerin yetiştirilmesinde liderlik etmelerine katkı sağlamak. 

06_30x30.jpg
10_21x15yatay.jpg

Vizyonumuz

Öğretmenlerin mesleki ve kişisel gelişimi alanında Türkiye’nin en etkin ve üretken sivil toplum kuruluşu olmak. 

Desteklemek ister misiniz?

bottom of page