top of page
"İLK ÖĞRETMENİM DOĞA"
FOTOĞRAF YARIŞMAMIZIN BAŞVURULARI BAŞLADI!
ORAV-IFSAK-2024-header.png

Her inovasyonun temelinde, doğadan alınan ilham ve öğreti vardır. Bilim, matematik, fizik... Her biri doğanın büyüleyici ritmini taklit ederek, keşifler yapılmasını sağlamıştır. Örneğin uçaklar kuşların kanatlarını andırır, müzik doğanın ritimlerinden ortaya çıkmıştır, renkler doğa sayesinde geliştirilmiştir. İnsanlar, yerleşim yerlerini doğanın onlara sunduğu imkanlara göre seçmiştir. Yaşamını devam ettirebilmek için, hangi ürünü nasıl yetiştirmesi gerektiğini yine doğadan öğrenmiştir.

Bu sebeplerle doğanın tıpkı bir sınıf gibi harikulade bir öğrenme ortamı olduğunu unutmamamız gerekir. Doğanın ritmini anlamak, onunla uyum içinde yaşamayı öğrenmek, gelecek nesillere daha yaşanabilir ve sürdürülebilir bir dünya bırakmak için bu derslerin hayati bir önemi vardır.

Eğer bu uyumu yakalayamazsak, doğadan alacağımız acı dersler de olur. Büyük doğa olayları, iklim değişikliğinin yıkıcı etkileri, seller, sıcaklık artışları, orman yangınları, biyoçeşitlilikte yaşanan azalmalar, kuraklık… Birçok felaketin temelinde insan bulunur. Doğaya olan bağlılığımızı ve sorumluluklarımızı anlayabilmek için de eğitime ihtiyacımız vardır.

İşte bu yüzden, Garanti BBVA Yatırım desteğiyle İFSAK iş birliğinde eğitimin doğayla olan bağını keşfetmek ve güçlendirmek isteyen herkesi bu yıl 2.sini düzenlediğimiz İlk Öğretmenim Doğa fotoğraf yarışmamıza katılmaya davet ediyoruz. İlk öğretmenimiz olan doğanın bize neler öğrettiğini fotoğrafınızla anlatın!

Unutmayın, bu yarışma sadece bir fotoğraf yarışması değil, aynı zamanda bir çağrı. Daha yaşanılabilir bir dünya için sizi doğanın derslerini anlamaya davet ediyoruz!

 

JÜRİ ÜYELERİ
Agop Ezgilioğlu İFSAK - EFIAP.JPG

Agop Ezgilioğlu

İFSAK - EFIAP

ArzuAtasoy1.jpg

Arzu Atasoy

ÖRAV Genel Müdürü

Hakan Hatay İFSAK.jpg

Hakan Hatay

Fotoğrafçı - İFSAK

KEREM EVCİL - İFSAK.jpg

Kerem Evcil

Fotoğrafçı - İFSAK

(Ada göre alfabetik sırayla)

osman_bahri_turgut-20230907-WA0007.jpg

Osman Bahri Turgut

Garanti BBVA Fotoğraf Kulübü Başkanı

Sevil Çetin - İFSAK.jpg

Sevil Çetin

Fotoğrafçı - İFSAK

Sinem Edige.jpg

Sinem Edige

Garanti BBVA Yatırım Genel Müdürü

TaniaSisa İFSAK - AFIAP.jpg

Tania Sisa

İFSAK - AFIAP

tuba_köseoğlu.jpg

Tuba Köseoğlu Okçu

ÖRAV Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

bottom of page