top of page

Eleştirel Düşünme Becerileri Programı II
(Senkron ve Asenkron) 

Program Tanıtımı 

Eğitimimiz, temelde düşünme üzerine düşünme olarak nitelendirilebilecek olan Eleştirel Düşünme ve bu düşünme biçiminin becerilerini fark etmeyi, derinleşmeyi ve deneyimletmeyi amaçlamaktadır. 

Eğitimizde 21.yüzyıl becerileri arasında da sayılan eleştirel düşünme becerilerinin neler olduğunun kavranması, bu becerilerin günlük hayatta nasıl kullanılabileceği ve öğrencilerin eleştirel düşünme becerilerinin nasıl desteklenebileceği hedeflenmektedir. 

Eğitimimizin amaç ve hedeflerine ulaşması için katılımcı meslektaşlarımızın asenkron içeriklerde kendilerinden yapması beklenen çalışmaları yapma ile senkron oturumlarda aktif katılım yüksek beklentisi vardır.

Programı başarı ile tamamlayan meslektaşlarımız kişisel MEBBİS sayfalarından MEB Seminer Belgesi’ni dijital olarak görüntüleyebilecektir.

Programa Kimler Katılabilir?

Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı devlet okullarında görev yapan bütün öğretmenler programa başvuru yapabilir.

 

Program Konuları

  • Neden Eleştirel Düşünme?

  • Eleştirel Düşünme

  • Eleştirel Düşünme Eğilim ve Engelleri

  • Eleştirel Düşünme Gereçleri

  • Eleştirel Düşünme Becerileri

  • Eleştirel Düşünmeyi Destekleyen Yöntem-Teknik ve Düşünme Rutinleri 

Programın Zaman Planı 

Sali_Cuma_TR_2.png

* Senkron: Belirtilen saatte çevrim içi şekilde katılmanın gerekli olduğu eş zamanlı oturumlar.

* Asenkron: Program boyunca kişiye bağlı olarak istenilen zamanda tamamlanabilecek eş zamanlı olmayan oturumlar.

Başvuru

  • Eğitim programı başvuruları, Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri (MEBBİS) üzerinden alınmaktadır: https://mebbis.meb.gov.tr

  • Bu eğitim programı, MEBBİS’te eş zamanlı olarak birden fazla grup halinde ve farklı faaliyet numaraları ile yer alabilir. Başvuru yapmak üzere girdiğiniz sayfada öncelikle belirtilen kontenjana ve başvuru sayılarına bakarak, bu sayı dolmuş ise, aynı tarihe planlanan farklı faaliyet numaralı gruplara başvuru yapmanız, eğitime katılabilmenizde kolaylık sağlayacaktır.

Katılım Belgesi

  • Programın asenkron içeriklerini zamanında tamamlayan ve senkron oturumların tamamına katılan katılımcılar, kişisel MEBBİS sayfalarından MEB Seminer Belgesi’ne dijital olarak erişebileceklerdir.

 

Eğitim Platformu

Eğitim, Öğretmen Akademisi Vakfı eKampüs uzaktan Eğitim Platformu www.ekampus.orav.org.tr  adresinden gerçekleştirilecektir.

 

Soru ve sorunlarınız için egitimdestek@orav.org.tr  adresine e-posta gönderebilirsiniz. 

Bu eğitim programı ÖRAV öz kaynaklarıyla tasarlanmış ve erişiminize sunulmuştur.

bottom of page