top of page

Araştırma Sorgulama Temelli Bilim Eğitimi Programı

Programın Hedefleri 

Günümüz gereklilikleri göz önünde bulundurularak teknolojinin hayatımızda kullanım alanlarının artması ile eğitim programlarında da değişiklikler meydana gelmektedir. Araştırma Sorgulama Temelli Bilim Eğitimi de bu gerekliliklerin göz önünde bulundurulması ile geliştirilen bir programdır. Program,  öğretmenlerimiz rehberliğinde bütüncül bir eğitim anlayışıyla öğrencilerin, problemlere disiplinler arası bakış açısıyla yaklaşmasını, araştırma sorgulama yöntemiyle bilgi ve beceri kazanmasını hedefler.

 

Program boyunca aşağıdaki konular çalışılacaktır:

  • STEM eğitimi

  • Eğitimde teknoloji kullanımı

  • Laboratuvar uygulamalarında farklı yaklaşımlar

  • Fen eğitiminde argümantasyon kullanımı

 

Aynı zamanda oluşturulacak sosyal öğrenme grubuna dahil edilecek katılımcılar, profesyonel öğrenme topluluğunun bir parçası olacaktır. 

Programa Kimler Katılabilir?

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı devlet okullarında görev yapan Fen Bilimleri ve Kimya Öğretmenleri programa başvuru yapabilir.

 

Programın Süresi ve Zaman Planı

Eğitimimiz asenkron ve senkron çalışmalarla devam eden altı günlük bir eğitim programıdır.

Pazartesi_Persembe_TR_1.png

* Senkron: Belirtilen saatte çevrim içi şekilde katılmanın gerekli olduğu eş zamanlı oturumlar.

* Asenkron: Program süreci kapsamında kişiye bağlı olarak istenilen zamanda tamamlanabilecek eş zamanlı olmayan oturumlar. 

 

Katılım Belgesi

Programın asenkron içeriklerini zamanında tamamlayan ve senkron oturumların tamamına katılan katılımcılar, Öğretmen Akademisi Vakfı eğitim katılım belgesine dijital olarak eKampüs üzerinde erişebileceklerdir. 

 

Eğitim Platformu

Eğitim, Öğretmen Akademisi Vakfı uzaktan eğitim platformu eKampüs’te www.ekampus.orav.org.tr adresinden gerçekleştirilecektir.

 

Araştırma Sorgulama Temelli Bilim Eğitimi ve diğer eğitimlerimize eKampüs uzaktan eğitim platformumuzda erişebilirsiniz. Eğitimlerimize kayıt olmak için eKampüs'e giriş yapmanız gerekmektedir. eKampüs'e giriş yaptıktan sonra "Kayıt Olabileceğiniz Mesleki Gelişim Eğitimleri" bölümünde kayıt olmanız için sizi bekleyen eğitimlerimizi bulabilirsiniz. 

 

Soru ve destek ihtiyaçlarınız için egitimdestek@orav.org.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Bu eğitim programı 2013 yılında Dow iş birliği ile başlamış ve halen Dow tarafından desteklenmektedir.

dow.png
bottom of page