Haber Detayı

YARATICI OKUMA VE YAZMA EĞİTMENİ NİLAY YILMAZ “ÖRAV SOHBETLERİ”NİN KONUĞU OLACAK

ÖRAV Sohbetleri’nin bu ayki konuğu, yaratıcı okuma ve yazma eğitmeni Nilay Yılmaz, 28 Eylül Perşembe günü öğretmenlerle buluşuyor...

Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) geçtiğimiz yıl Mayıs ayında hayata geçirdiği “ÖRAV Sohbetleri” etkinliğine Eylül itibarıyla devam ediyor. Büyük ilgiyle takip edilen etkinliğin Eylül ayın konuğu yaratıcı okuma ve yazma eğitmeni, yazar, akademisyen ve bilinçli farkındalık rehberi Nilay Yılmaz olacak. Nilay Yılmaz 28 Eylül Perşembe günü, saat 18.30 – 20.00 arasında SALT Galata’da dinleyicileriyle bir araya gelecek.

Öykü, roman ve tiyatro oyunları yazan Yılmaz, 2000 yılından beri yetişkin ve çocuklar için yaratıcı drama atölyeleri düzenliyor. Birçok sivil toplum kuruluşuyla da işbirliği yapan Yılmaz, kanserli çocuklar ve cezaevindeki çocuklara yönelik okuma ve yazma projelerine destek veriyor, çocuklarla yaratıcı okuma-yazma etkinlikleri yapmak için buluşuyor. Ayrıca nefes koçu ve çocuk yogası eğitmeni de olan Nilay Yılmaz, doğru ve doğal nefes alma teknikleri ve bilinçli farkındalık konularında bireysel ve kurumsal danışmanlık hizmeti de veriyor.  Farkındalık çalışmalarını farklı disiplinlerle ve yaratıcı düşünme teknikleriyle birleştirerek kullanmayı seviyor.

2008 yılından bugüne kadar eğitim programıyla eğitimcilerin mesleki gelişimine destek olmanın yanı sıra düzenlediği seminerlerle kişisel gelişimlerine de katkı sağlayan Öğretmen Akademisi Vakfı, ÖRAV Sohbetleri kapsamında farklı sektörlerden uzman isimleri, profesyonel hayatları ve başarı hikayelerini paylaşmak üzere eğitimcilerle buluşturuyor.

Ücretsiz olarak düzenlenen ve kontenjan sınırı bulunan ÖRAV Sohbetleri’ne katılmak isteyenlerin, https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdi8IJ_xuvfkx3pZho6xC9-9gKSXoVitL4QMhSN44eQjBbRYQ/viewform?usp=sf_link adresinden kayıt yaptırması gerekiyor. Detaylı bilgiye ise Öğretmen Akademisi Vakfı’nın 0212 514 90 40 numaralı telefon hattından ulaşılabiliyor.

 

Önceki Haber Sonraki Haber