ÖRAV SOHBETLERİ’NDE BU AY “ÇOCUĞUN İYİ OLMA HALİ” KONUŞULUYOR

19.12.2018 tarihinde yayınlanmıştır.

Öğretmen Akademisi Vakfı’nın (ÖRAV)  her ay konusunda bir uzmanı ağırladığı etkinliği “ÖRAV Sohbetleri”nde bu yılın son konuğu; ötekileştirme, kutuplaşma ve çocuğun iyi olma hali üzerine çok sayıda çalışması bulunan Prof. Dr. Pınar Uyan Semerci olacak. Semerci, 10 yıldır sürdürmekte oldukları çalışmalarda elde ettikleri bulguları, özellikle kapsayıcı bir eğitim perspektifinde ele alacak. Etkinlik, 26 Aralık Çarşamba günü saat 18.30 – 20.00 arasında SALT Galata’da gerçekleşecek.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde öğretim üyesi olan Prof. Dr. Pınar Uyan Semerci, 2007 yılından beri Göç Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü görevini yürütüyor. Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora derecelerini Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden alan Uyan Semerci, siyaset felsefesi, karşılaştırmalı siyaset, sosyal politika ve sosyal bilimlerde metodoloji üzerine akademik çalışmalar yapıyor. Evrensellik, adalet, haklar, katılım, vatandaşlık, insani gelişim, yapabilirlik yaklaşımı, yoksulluk, göç, kolektif kimlik oluşumları, ötekileştirme, kutuplaşma ve çocuğun iyi olma hali konularında birçok araştırma projesi yürüten Prof. Dr. Pınar Uyan Semerci’nin, bu konular üzerine makale ve kitapları bulunuyor.

Prof. Dr. Uyan Semerci ÖRAV Sohbetleri kapsamında, “Biz’liğin Aynasından Yansıyanlar: Türkiye Gençliğinde Kimlikler ve Ötekileştirme” ve “Türkiye’de Kutuplaşmanın Boyutları Araştırması” başlıklı iki çalışmasının ortak kaygısı olan daha adil bir biçimde beraber yaşayabilmenin yollarını arama ve çocuklar arasında yapılan ayrım konularına değinecek.

ÖRAV, 2008 yılından bugüne kadar eğitim programıyla eğitimcilerin mesleki gelişimine destek olmanın yanı sıra düzenlediği seminerlerle kişisel gelişimlerine de katkı sağlıyor. 2 senedir düzenlediği “ÖRAV Sohbetleri” etkinliği ile de katılımcı öğretmenleri, farklı sektörlerden gelen; meslekleri, hobileri, tutku ve azimleriyle kendilerini bulundukları yerden ileriye taşımayı başarmış kişilerle buluşturmayı amaçlayan Vakıf, bu sohbetlerle katılımcı öğretmenlerin farklı vizyonlarla tanışmasına, etkinlik sonunda kendi hayatlarına ilham verecek, onları motive edecek kazanımlarla ayrılmalarına ortam sağlamayı hedefliyor.

26 Aralık 2018, Çarşamba günü ücretsiz düzenlenecek olan ve kontenjan sınırı bulunan ÖRAV Sohbetleri’ne kayıt yaptırmak için aşağıdaki linke girişi yapmak yeterli oluyor.

https://bit.ly/2GuFczl