ÖRAV SOHBETLERİ

21.11.2018 tarihinde yayınlanmıştır.

ÖRAV SOHBETLERİ’NE BU AY LİDERLİK VE TAKIM KOÇU RANA PENDAR ULUSOY KONUK OLACAK

Öğretmen Akademisi Vakfı’nın (ÖRAV)  her ay konusunda bir uzmanı ağırladığı etkinliği “ÖRAV Sohbetleri”nin Kasım ayı konuğu Profesyonel Koç, Liderlik ve Takım Koçu ve Eğitmen Rana Pendar Ulusoy olacak. Ulusoy yapacağı sunumda, insanların kendi iletişim biçimlerini çözümleyerek, diğer insanlarla ilişkilerini bilinçli şekilde yönetmenin metotlarını; böylece etkin iletişim ile liderlik becerilerinin pekiştirilme yöntemlerini katılımcılarla paylaşacak. Etkinlik, 28 Kasım Çarşamba günü saat 18.30 – 20.00 arasında SALT Galata’da gerçekleşecek.

Uluslararası Koçluk Federasyonu unvanına (PCC, Professional Certified Coach) sahip Rana Pendar Ulusoy, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olduktan sonra The London School of English’de FCE sertifikasını aldı. Koçluk alanında eğitimlerini Uluslararası Koçluk Federasyonu’ndan (ICF) akredite okullardan olan Adler Learning International Koçluk Okulu’nda alan Ulusoy, sonrasında aynı okulda ileri düzey koçluk eğitimini tamamladı.

Finans sektöründe uzun yıllar yöneticilik yapan Rana Pendar Ulusoy, kariyerini eğitim ve koçluk alanlarına yönelterek, kişisel gelişim alanında uzmanlaştı. Kendisinin de hazırladığı ve sunduğu çok sayıda eğitim alanı bulunan Ulusoy’un eğitim verdiği konular arasında; iletişim becerileri, kişisel farkındalık, takım çalışması ve güven, eğiticinin eğitimi yer alıyor.

ÖRAV sohbetleri kapsamında, iletişimsel çözümlemede eski karar ve davranışların nedenini anlamak ve bireylerin kendisinde değişmesini istedikleri konusunda karar vermesine yardımcı bir teknik olan “Transaksiyonel Analiz” tekniğinin detaylarını paylaşacak olan Ulusoy, insanların işte, evde sergilediği davranışları ve bunun getireceği sonuçları fark edip fark yaratmak konularını dinleyicileriyle paylaşacak.

ÖRAV, 2008 yılından bugüne kadar eğitim programıyla eğitimcilerin mesleki gelişimine destek olmanın yanı sıra düzenlediği seminerlerle kişisel gelişimlerine de katkı sağlıyor. 2 senedir düzenlediği “ÖRAV Sohbetleri” etkinliği ile de katılımcı öğretmenleri, farklı sektörlerden gelen; meslekleri, hobileri, tutku ve azimleriyle kendilerini bulundukları yerden ileriye taşımayı başarmış kişilerle buluşturmayı amaçlayan Vakıf, bu sohbetlerle katılımcı öğretmenlerin farklı vizyonlarla tanışmasına, etkinlik sonunda kendi hayatlarına ilham verecek, onları motive edecek kazanımlarla ayrılmalarına ortam sağlamayı hedefliyor.

28 Kasım 2018, Çarşamba günü ücretsiz düzenlenecek olan ve kontenjan sınırı bulunan ÖRAV Sohbetleri’ne kayıt yaptırmak için aşağıdaki linke girişi yapmak yeterli oluyor.

https://docs.google.com/forms/d/1Hh22iAUtALIMHov-13XZODV42mVSNnNQ8PzK9cnr2Jo/viewform?